Odzyskiwanie danych po formatowaniu

[box type=”info”]Czy po formatowaniu można odzyskać usunięte pliki?[/box]

Odzyskiwanie usuniętych plików ze sformatowanego dysku twardego jest możliwe. W większości przypadków, gdy uważasz, że Twoich dane nie ma, doświadczeni specjaliści od odzyskiwania danych wiedzą, jak odzyskać Twoje pliki.

Po ponownym sformatowaniu dysku i ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego nadal istnieje nadzieja na odzyskanie usuniętych plików, może nie wszystkich ale na pewno znakomita większość.

Zrozumienie niebezpieczeństw i przestrzeganie odpowiedniego procesu pomoże zapewnić powodzenie wszystkich prób odzyskania.

Najpierw należy wyłączyć komputer lub urządzenie. Powód jest tak ważny, że dane są zapisywane na dysku podczas działania systemu operacyjnego.

[box type=”info”]Jedna klauzula dotycząca odzyskania skasowanych danych[/box]

Istnieje wiele debat dotyczących możliwości odzyskiwania skasowanych plików wśród informatyków. Wszystkie dowody wskazują na to, że aby odzyskać pliki usunięte z kosza lub jakiejkolwiek innej części systemu operacyjnego, nie wolno ich było pisać.

Aby odzyskać usunięty plik, każdy sektor zawierający dane dla tego pliku musi być w oryginalnym stanie. Nadpisanie dowolnej części tego pliku nowymi danymi spowoduje uszkodzenie.

Obrazy są najbardziej wyrozumiałe, gdy tak się dzieje. W usuniętych obrazach nadal może brakować niektórych sektorów, pracować lub otwierać. W takich sytuacjach niektóre zdjęcia mogą zostać przycięte i nadal można je oglądać. Obraz może zawierać kreski lub ich część, która jest wyszarzona lub zniekształcona (patrz poniżej).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *